Eğlence

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Macera Filmi

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Macera Filmi
 • Cahit Mülazim

  En iyi 10 macera filmi sıralaması değil bu. Bu bir Hollywood reklamı, o kadar.

  • Hay Allah yakalandık! Hollywood şirketleri tarafından büyük bütçeler ayrılan web sitemiz ifşa oldu sayenizde. Sizin alternatif bir listeniz var mı yoksa sadece eleştirip gitmek mi niyetiniz? 🙂

   • bilge şahin

    bende senin bu mizah yapına bayıldım dostum. yaptıkları iş hatalı bile olsa arkasında duran insanları severim.

 • OnuRtheKilleR

  Öncelikle bunların hepsine macera diyorsanız, macera filmi nedir bilmiyorsunuz demektir. Madem bilmeden bir işe kalkıyorsunuz, en basitinden imdbye filmin puanına bakmak için girdiğinizde Shawshank Redemption’ın ve Seven’ın türlerine bakabilirdiniz.
  Şimdi gelelim liste ile ilgili yorumlara; sonuçta zevk meselesi herkesin bir ilk 10 listesi vardır ama en iyi 10 macera filmi diye başlık atmak durumu değiştiriyor kanımca. Kolay olsun uzatmadan sadece aynı film yönetmenlerinden giderek yazayım bir kaç tane.
  Inception ne kadar favori filmlerim arasında yer alsada onun yerine dark knight bir çok kitle tarafından daha çok beğeniliyor.
  Yıldız savaşları denince film bazında akla gelen 4 değil 5’tir. 6’da fena değildi o yüzden seri olarak yorumlanmalı.
  LOTR serisi için de star wars yorumum geçerli, ancak yine filme indirgediğimizde genel beğeni LOTR: Return of the King’dir
  Indiana Jones ve Matrix konusunda eleştirim yok. Yerine daha başka filmler koyulabilir, tartışılır.3
  Shawshank için yorumum yukarıda zaten.
  Terminator en iyi macera listesine girmemeli bence, kişisel görüşümdür bu. Çok çok daha iyi macera/aksiyon filmleri var.
  Reservoir Dogs da çok güzel film ama nedense filmi görür görmez burda Scarface bulunabilirdi dedim.
  Seven da aynı şekilde, durağan bir drama filmi macera filminde yer almamalı.
  Saygılar

 • taner bulut

  esaretin bedeli ve seven sürükleyici güzel macera,katılıyorum. diğerleri pek ilgimi çekmiyo.daha doğrusu rezervuar köpekleri haricinde diğerlerinin tamamı bilim kurgu tarzında

 • otorite

  ‘prestij’ filimini atlamak olmaz…

 • Deniz

  Macera filmi diyince John Woo, Michael Bay ya da Robert Rodriguez’in yönetmen ya da prodüktör olarak bulunduğu filmlere yer verilmeliydi kesinlikle.

  • Bu tarz listeleri hazırlamanın ne denli riskli ve eleştiriye açık olduğunu gelen eleştiriler ile anladık. Yorumunuz için çok teşekkür ederiz.

 • Fatih Tüylüoğlu

  shawshank ile se7en’ın maceralık bir yanı yok.