Sosyal Medya Hesaplarımız

Google+

Google DevFest 2013 Türkiye’de!

2011’den bu yana Google Developer Group tarafından düzenlenen Google DevFest’in bu yıl ilk defa Türkiye’de gerçekleştirileceği resmi olarak duyuruldu.

Eklenme Tarihi

-

Google DevFest 2013 Türkiye’de!

2011’den bu yana Google Developer Group tarafından düzenlenen Google DevFest‘in bu yıl ilk defa Türkiye’de gerçekleştirileceği resmi olarak duyuruldu. DevFest 2013 Türkiye’de turunda Ankara, Eskişehir ve İstanbul’da, aktif olarak yazılım geliştirme sektöründe çalışan, farklı yazılım platformlarını kullanan ve teknolojik gelişmelerle ilgi duyan insanları buluşturmayı hedefliyor.

Bu 3 DevFest etkinliği hakkında aşağıda detaylı bilgileri bulabilir, ücretsiz olarak kayıt yaptırabilir veya siz de konuşmacı olabilirsiniz.

2 Kasım 2013 DevFest İstanbul ‘13 
Yer: İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi Saat: 09:00-18:00
Etkinliğe Kayıt İçin: www.devfesttr.com/#!/home
Konuşmacı Olmak İçin: www.devfesttr.com/#!/cfp

3 Kasım 2013 DevFest Ankara ‘13 
Yer: TOBB-ETÜ Garaj 3. Kat Büyük Salon Saat: 10:00-17:30
Etkinliğe Kayıt İçin: www.eventbrite.com/event/8557542841
Konuşmacı Olmak İçin: [email protected]

9 Kasım 2013 DevFest Eskişehir ‘13 
Yer: Anadolu Üniversitesi Kongre Merkezi Saat: 10:00-18:00
Etkinliğe Kayıt İçin: www.devfest.gdgeskisehir.org/kayit.html
Konuşmacı Olmak İçin: [email protected]

DevFest 2013’te gerçekleşecek oturum başlıkları şöyle:

Mobil Teknolojiler: Android, Windows Phone, IOS, BlackBerry, Push Notifications, Unity3D,Gideros, Maps, Google Glass Entegrasyonu, HTML5 ile Mobil Geliştirme 
Web Teknolojileri: Dart, Angular JS, Cloudera, NodeJS, HTML 5,GO 
Backend: Cloud Computing, NodeJS, Mongo DB, Cloudera, Big Data, No Sql, Google App Engine


1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Yorum

Google+

Google Yeniden Yapılanıyor, Alfabe Karşınızda!

Google CEO’su Larry Page yaptığı açıklama ile Alfabe adını verdikleri ve tüm Google servislerini kapsayacak olan yeni bir şirket kurduklarını duyurdu.

Eklenme Tarihi

-

Yazar:

Google Yeniden Yapılanıyor, Alfabe Karşınızda!

Bildiğimiz Google’ın bundan sonra olmayacağını söylesek! Google kurucularından ve şirket CEO’su Larry Page yaptığı açıklama ile Alfabe (Alphabet) adını verdikleri ve tüm Google servislerini kapsayacak olan yeni bir şirket kurduklarını duyurdu. Google’ın kuşkusuz en büyük servisi “Google” ve Alfabe, Google dahil tüm servisleri kendi çatısı altında birleştiren devasa bir şirket olarak doğdu diyebiliriz.

Google’ın başkan yardımcılığı görevini üstlenen Sundar Pichai ise bu yeni oluşumla birlikte Alfabe’nin CEO görevine terfi ettirildi.

Önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili olarak çok daha fazla kaynağa ve açıklamaya ulaşacağımız ortada fakat sıcağı sıcağına bu haberi sizlerle paylaşmak istedik. Larry Page tarafından yapılan ve Alfabe’nin kuruluş detaylarına yer verdiği resmi duyuruyu buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Devamını Oku

Google+

İşletmeler için Google+ Premium Tanıtıldı

Google yaptığı açıklama ile Google Apps kullanan işletmeler – müşteriler için Google+ Premium hizmetini tanıttı.

Eklenme Tarihi

-

Yazar:

İşletmeler için Google+ Premium Tanıtıldı

Google yaptığı açıklama ile Google Apps kullanan işletmeler / müşteriler için Google+ Premium hizmetini tanıttı.

Google Apps kullanan işletmeler için artık videolu görüşmeler (Hangouts) HD kalitesinde gerçekleşecek. Google+ Premium ile birlikte gelişmiş gizlilik ayarları yapılabilecek ve işletmeler dilerse kendi profillerini arama sonuçlarından çıkartabilecek.

İşletmeler için Google+ Premium Tanıtıldı

İşletmeler için Google+ Premium Tanıtıldı

Google+ Premium’un yeni özellikleri şu andan itibaren Google Apps için kayıt olan kullanıcılarda aktif olacak, eski müşteriler ise için önümüzdeki ay devreye girecek.

Devamını Oku

Diğer

Google’dan Türkiye ile İlgili Önemli DNS Açıklaması

Google’ın resmi güvenlik bloğunda, yazılım mühendisi Steven Carstensen tarafından Türkiye ile ilgili çok önemli bir DNS açıklaması yapıldı.

Ayça Diril

Eklenme Tarihi

-

Yazar:

Google'dan Türkiye ile İlgili Önemli DNS Açıklaması

Google‘ın online güvenlik resmi bloğunda, yazılım mühendisi Steven Carstensen tarafından paylaşılan haberin Türkçe çevirisi şu şekilde;

Google DNS sisteminin pek çok Türk İnternet Servis Sağlayıcısı (ISP) tarafından engellendiğine dair çeşitli güvenilir raporlar aldık ve kendi araştırmalarımızla da bu durumu teyit ettik.

DNS sunucusu bilgisayarınıza aradığı sitenin internet adresini belirtir, tıpkı bir telefon numarasını telefon rehberinden bakmanız gibi. Google DNS sunucuları işletiyor çünkü biz inanıyoruz ki herkes hızlıca ve güvenli bir şekilde aradığı siteye ulaşabilmeli, buna örnek olarak YouTube ve Twitter‘ı verebiliriz.

Ama düşünün ki birisi telefon rehberinizi ona çok benzeyen bir başkasıyla değiştirdi fakat birkaç kişinin kayıtları yanlış numaraları gösteriyor. Temel olarak yapılmış olan budur: Türk İnternet Servis Sağlayıcıları, Google’ın DNS sistemiymiş gibi görünen sunucular düzenlediler.

Yukarıda da detaylıca bahsedildiği üzere artık hiçbir Türk internet kullanıcısının şahsi güvenliği söz konusu değil, lütfen internet üzerinden yapacağınız tüm işlemler de TunnelBear ve benzeri VPN servislerini kullanınız. Yakında VPN hizmetleri ile ilgili detaylı bir makaleyi de sizinle paylaşıyor olacağız, birazdan doğacak olan güneşin tüm ülkemize aydınlığı getirmesini temenni ederim.

Devamını Oku

Popüler Makaleler