Sosyal Medya Hesaplarımız

Sosyal Medya

Twitter Kapatıldı!

Dünya’nın en büyük sosyal medya sitelerinden olan Twitter’ın, Türkiye’den erişimi engellendi. Çözümü makalemiz içerisinde sunulmakta.

Eklenme Tarihi

-

Twitter Kapatıldı!

Dünya’nın en büyük sosyal medya sitelerinden olan Twitter‘ın, Türkiye’den erişimi engellendi.

Bugün içerisinde başbakan tarafından açık bir şekilde ifade edilenen “Twitter’ın kökünü kazayacağız” cümlesinden sonra beklenen gelişme oldu ve internet servis sağlayıcılarımız! tek tek Twitter erişimlerini kapatmaya başladı. Şu anda bir çok kullanıcı Twitter’a girememekte, bir kısım kullanıcı halen giriş yapabilmekte fakat ilerleyen saatlerde tüm servis sağlayıcıların Twitter erişimini kapatmasını ön görüyoruz. Bu nedenle aşağıdaki ufak uygulamayı Google Chrome tarayıcınıza yükleyerek Twitter’a ve yasaklı tüm sitelere rahatlıkla erişebilirsiniz.

Google Chrome için ZenMate

Özgürlük, yasaklar ile kontrol edilemeyecek kadar büyük bir olgu’dur ve bu hataya düşenler eminim ki bunun bedelini er ya da geç ödeyeceklerdir.

Güncelleme: Şu anda uygulamaya geçen Koruma Tedbir kararları, İstanbul Anadolu 14. Asliye Ceza Mahkemesi, İstanbul Anadolu 5. Sulh Ceza Mahkemesi, Samsun 2. Sulh Ceza Mahkemesi ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınmış.

1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Instagram

Instagram ile Koleksiyonlar Oluşturun

Instagram, kullanıcılarının beğendikleri fotoğrafları, koleksiyonlarına eklemesine imkan veren özelliği tanıttı. Hemen test etmek ister misiniz?

Ayça Diril

Eklenme Tarihi

-

Yazar:

Kısa bir süre önce popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, kullanıcılarının beğendikleri fotoğrafları, koleksiyonlarına eklemesine imkan veren özelliğini tanıttı.

Özellikle çok sık takip ettiğiniz ve ilginizi çeken görselleri sunan hesaplardan yapılan paylaşımları kategorilendirerek, koleysiyonlarınıza ekleyebilir ve daha sonra bu görselleri tek bir ekrandan görmenin kolaylığını yaşayabilirsiniz.

İlginç bir konu da artık tüm popüler uygulamaların bir şekilde birbirlerini taklit ediyor olması. Snapchat’in video kaydedip paylaşma özelliğinin hemen sonrasında benzer hamleyi Instagram ve Facebook yapmıştı. Şimdi ise yine Instagram, bir başka popüler sosyal medya aracı olan Pinterest’in koleksiyonlar özelliğini taklit etmişe benziyor. Her ne kadar Instagram kullanıcıları için oldukça faydalı olacağına emin olduğumuz bu özellik gerekli gibi gözükse de, birbirlerini birebir taklit ediyor olmaları ve sektöre yeni bir değer katmıyor olmamaları oldukça düşündürücü.

Nasıl Koleksiyon Oluşturabilirm?

Koleksiyonunuza eklemek istediğiniz fotoğrafın sağ alt köşesinde bulunan ikona basılı tutarak işlemi tamamlayabilir, profil sayfanıza giderek ise koleksiyonlarınızı istediğiniz şekilde kategorilendirebilirsiniz.

 

Instagram ile Koleksiyonlar Oluşturun

Instagram ile Koleksiyonlar Oluşturun

 

Hikayelerinizi paylaşabildiğiniz Stories özelliğinden sonra koleksiyonlarınızı oluşturabileceğiniz Collections özelliği ile instagram takipçi ‘lerinize hoş sürprizler yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu özelliğin yakın zaman da instagram.com üzerinden masaüstü bilgisayarlar içinde gelmesini beklediğimizi belirtmekte fayda var. Ayrıca bu yeni özellik için daha dikkat çekici butonlar ve menü ulaşımını da kısa bir süre sonra yeni güncellemeler ile bekliyor olacağız.

Instagram’ın koleyksiyon özelliğini iOS ve Android için hemen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Devamını Oku

Instagram

Instagram ile Canlı Yayınlarınızı Kaydedin!

Instagram için yeni eklenen özellik ile Canlı Yayın yapan kullanıcılar, yayın bittikten sonra videolarını kaydedebilecekler.

Eklenme Tarihi

-

Yazar:

Instagram ile Canlı Yayınlarınızı Kaydedin!

Instagram Live ile ilgili en can sıkıcı durumlardan biri video’nuzun daima yayın bittikten sonra silinmesidir. Canlı yayınınız bittikten sonra içerik sonsuza dek silinir. Videonuzu kaydeden Facebook Live veya Periscope’un aksine, kitleniz sadece canlı video’nuza denk gelirse sizi izleme şansı bulabilmekte idi…

Şimdiye kadar.

Instagram yeni getirdiği güncelleme ile yayıncıların, canlı yayınları yaptıktan sonra telefonlarına kaydetme seçeneğine sahip olduklarını açıkladı. Bunu yapabilmek ise çok basit. Canlı yayınınız sonlandığın da, sağ üst köşede bir kaydetme butonu göreceksiniz. Kaydetme butonuna tıkladıktan sonra canlı videonuz telefonunuza kaydedilmiş olacak.

 

Instagram ile Canlı Yayın Videonuzu Kaydedin!

Instagram ile Canlı Yayın Videonuzu Kaydedin!

 

Fakat Instagram yaptığı açıklama da ek olarak, takipçilerinizin bu videolara halen tek ulaşım şansının canlı yayın sırasında sizi izlemek olduğunu da belirtmiş durumda. Dolayısı ile bu videolara uygulama içerisinden ulaşmak şimdilik mümkün değil.

Bu güncelleme ile Instagram’ın Canlı Yayın özelliği biraz Snapchat biraz da Facebook Live veya Periscope benzeri bir hal almış durumda. Yayıncı videosunu kaydedebilirken, izleyiciler videoyu sadece canlı yayın esnasında izleme şansını elde edebilmekteler.

Güncelleme bugün iOS ve Android telefonlar için kullanıma sunuldu.

Devamını Oku

Instagram

Windows 10 için Instagram Masaüstü Uygulaması Yayınlandı

Microsoft Windows 10 işletim sistemi için Instagram uygulaması Windows Store’da yerini aldı. Uygulamanın detaylarını makalemiz içerisinde bulabilirsiniz.

Eklenme Tarihi

-

Yazar:

Windows 10 için Instagram Masaüstü Uygulaması Yayınlandı

Windows işletim sistemi için Instagram uygulaması Windows Store’da yerini aldı. WhatsApp’ın masaüstü uygulamasının yoğun rağbet görmesinin ardından Instagraam için de hazırlanan masaüstü uygulaması’nın halen eksiklikleri olduğunu söylemekte yarar var.

Instagram masaüstü uygulaması ile bilgisayarınızdan neredeyse akıllı telefonunuz ile yapabildiğiniz herşeyi yapabiliyorsunuz. Yapamadığınız tek şey ise fotoğraf çekmek ve paylaşmak! Bunu yapabilmek için uygulama dokunmatik ekranlı bir bilgisayara veya tablete ihtiyaç duymakta.

Windows 10 için Instagram Masaüstü Uygulaması Yayınlandı

Windows 10 için Instagram Masaüstü Uygulaması Yayınlandı

 

Windows 10 için üretilen Instagram masaüstü uygulaması ile Instagram Stories, Direct mesajlar, Explore ve profil menülerinize rahatlıkla erişebilmektesiniz. Uygulamanın yakın zaman içerisinde daha kapsamlı bir hale getirilmesi gerektiğini ve sonrasında çok daha keyifli bir kullanım imkanı sunacağını düşünüyorum.

Devamını Oku

Popüler Makaleler