Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil

Clash Of Clans ve Candy Crush Saga Hileleri

Mobil oyunların önde gelen üyelerinden Clash of Clans ve Candy Crush Saga ile ilgili detaylı bilgiler ve hileleri.

Eklenme Tarihi

-

Clash Of Clans ve Candy Crush Saga Hileleri

Clash of Clans

Android başta olmak üzere birçok mobil işletim sisteminde yerini alan online oyun Clash of Clans, şimdiden milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. Yapımcı firmanın en çok tanınan oyunu olan yapım, ücretsiz olarak Google Play Store’da dağıtılmaktadır. 10 milyondan fazla kullanıcısı bulunan oyunun strateji ağırlıklı olduğunu görüyoruz.

Clash of Clans oyunun özelliklerine bakacak olursak, bir askeri üssümüzü korumak ve rakiplerimize saldırarak onları yenmek üzerine kurulu bir sistem olduğunu görüyoruz. Köy, kasaba veya üs olarak nitelendireceğimiz bu alanlara kaynak binaları, asker üretme binaları, savunma makinaları kurabiliyoruz. Aynı şekilde rakiplerimiz de kendi bölgeleri için bu şekilde yerleşmeler yapabiliyor. Rastgele getirme motoru ile rakip oyuncularınızla savaşabilirsiniz. Onların haritalarına bakarak kendi stratejinizi ortaya koyup asker çıkartması yapabilirsiniz. Bununla beraber klan sistemi ile dost kullanıcılara asker bağışında bulunabilir, bağış talep edebilirsiniz.

Clash of Clans

Clash of Clans

Clash of Clans oyununda bulunan puan ve para sistemi ile zamanlama sisteminin önüne geçebilmek için Clash of Clans hilesi kullanabilirsiniz. Aşağıdaki linkten bu hileye ulaşıp telefonunuza kurabilirsiniz.

Kaynak; Clash Of Clans Hilesi

 

Candy Crush Saga

Akıllı telefonlarımızın vazgeçilmez oyunları arasında yer alan Candy Crush Saga, yeni güncellemeleri ile bizleri mest etmeyi başarıyor. Çikolataları dizerek bölümleri geçmemiz gereken bu oyun ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz oyun ile zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Candy Crush Saga oynarken bazı yerlerde zorluk yaşayabilirsiniz. Bölümü geçmekte zorlandığınız zaman ise Candy Crush Saga hilesi kullanabilirsiniz.

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga

Aşağıdaki linkten ulaşabileceğiniz hile ile sınırsız cana sahip olabilirsiniz. Bununla beraber ekstra kilitler de açılmaktadır. Güçlendirme sağlayacak bu kilitleri açarak oyunda daha hızlı şekilde ilerleyebilirsiniz. Ayrıca oyunun tüm özelliklerini aktif olarak kullanabilir, herhangi bir kısıtlama yaşamazsınız. Link aşağıda yer almaktadır, iyi oyunlar.

Kaynak; Candy Crush Saga Hilesi

Yorum

Mobil

Google Allo Huzurlarınızda!

Google Allo uygulaması ile anlık mesajlaşma dünyasına adım attı. Google Allo nedir, nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını makalemizde bulabilirsiniz.

Eklenme Tarihi

-

Yazar:

Google Allo

Google Allo ile anlık mesajlaşma uygulamalarına yeni bir soluk getirmeyi planlıyor. Hem Apple Store hem de Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz mobil uygulama ile sadece anlık mesajlaşmanın bir adım ötesine geçeceksiniz.

İlk olarak Google I/O 2016 etkinliğinde tanıtımı yapılan Google Allo “akıllı” mesajlaşmanın başlangıcını yapmış oldu. WhatsApp gibi popüler anlık mesajlaşma uygulamalarının yapabildiklerinin haricinde Google Allo bizlere neler sunuyor, gelin birlikte inceleyelim..

 

Google Allo Nedir?

Mobil cihazlarınız üzerinden anlık mesajlaşma yapmanıza olanak sağlayan, ayrıca Google Asistanı ile yazışarak internet üzerinde anlık arama yapabileceğiniz, otomatik cevaplama özelliği ile kullanıcılarına önemli yenilikler getiren mobil uygulamadır.

 

Google Allo

Google Allo

 

WhatsApp’tan Farkı Ne?

Dünya’nın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan ve Facebook tarafından geçtiğimiz yıllarda satın alınan WhatsApp’a göre Google Allo ne gibi yenilikler getiriyor diye düşünebilirsiniz. Öncelikle Google Allo ile Google Asistanı yardımı ile uygulamadan çıkmadan internet üzerinde arama yapabileceğinizi belirtelim. Yine Google Allo ile otomatik cevaplama seçeneğini kullanarak gelen mesajlaşma isteklerini anlık olarak cevaplayabileceğinizi öne çıkan özellikler olarak gösterebiliriz. Bunun dışında Emoji desteği, fotoğraf ve video paylaşımı, sticker desteği gibi standar özellikleri de içerisinde barındıran Google Allo zaman içerisinde bir çok yeniliği kullanıcılarına sunacağa benziyor.

 

Edward Snowden ve Google Allo ile İlgili Açıklamaları:

Allo’nun görüşmeleri önce geçici bir süreyle kaydedeceğini sonrasında ise değişime gidilerek bu görüşmeleri süresiz olarak kaydetmeye başladığını belirten ABD’li bilgisayar uzmanı ve eski Ulusal Güvenlik Dairesi çalışanı Edward Snowden, uygulamanın kullanıcıların nasıl konuştuğunu ve söylenenlere nasıl cevap verdiklerini analiz ederek kendilerine yöneltilen sorulara verecekleri cevabı tahmin etmeye başladığını iddia ediyor.

Google’ın kullanıcıların görüşmelerini kayıt altına alarak kişiye özel reklamlar yayınlayabileceği, bu görüşmeler veri tabanında biriktirileceği için devletlerin talep etmesi halinde görüşme kayıtlarını teslim edebileceği belirtiliyor. WhatsApp ve iMessage gibi uygulamalarda ise görüşmeler kaydedilmiyor.

Google’dan bu konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada:

“Kullanıcılara Google Allo’daki verileri üzerinde şeffaflık ve kontrol sunmuş durumdayız. Bu konudaki yaklaşımımız çok net: Sohbet geçmişiniz sizin için, siz silene kadar saklanır. Google Allo’da isterseniz tek tek mesajları, ya da tüm sohbetleri silebilirsiniz. Ayrıca, mesajların uçtan uca şifrelendiği ve mesajlarınızı otomatik olarak kendi cihazınızdan ve alıcının cihazından belirleyeceğiniz zamanda otomatik olarak silinmesini sağlamak üzere zamanlama ayarı yapabileceğiniz Size Özel Pencere (Incognito) modunda sohbet seçeneğini sunuyoruz.”

 

Google Allo İndir

Devamını Oku

Apple

iOS 10 Güncellemesini Herkesten Önce Deneyin

Apple’ın iPhone, iPad ve iPod için hazırladığı mobil işletim sistemi iOS 10 ‘u herkesten önce denemek ister misiniz? Hemen rehberimizi ziyaret edin!

Eklenme Tarihi

-

Yazar:

iOS 10 Güncellemesi

Apple‘ın mobil işletim sistemi iOS 10 güncellemesini herkesten önce denemek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Birkaç hafta içerisinde resmi olarak yayınlanacak olan bu güncelleme şu anda tüm Apple kullanıcıları için birkaç basit işlem sonrasında kullanıma uygun hale gelmekte.

Mac Kullanıcıları için iOS 10 Güncellemesi;

 1. iPhone veya iPad’in bilgisayarınıza USB kablo aracılığı ile bağlayın.
 2. iTunes’u çalıştırın ve son sürümünü kullandığınıza emin olun.
 3. Açılan iTunes ekranında iPhone veya iPad ikonuna tıklayın.
 4. Karşınıza çıkan ekranda “bu bilgisayara” yedek al seçeneğini işaretlerin.
 5. Yedek Al butonuna tıklayın.
 6. Ardından iTunes’un “özellikler” (preferences) sekmesine tıklayın.
 7. Aygıtlar (Devices) sekmesine tıklayın.
 8. Mac bir bilgisayara sahipseniz son almış olduğunuz yedeğin üzerine sağ tuşla tıklayarak Arşiv (Archive) seçeneğine tıklayın. Eğer Windows işletim sistemi kullanıyorsanız sağ tıklama işe yaramayacağı için lütfen aşağıdaki adımları uygulayın.
 9. Son olarak Ayarlar (Settings) > Genel (General) > Yazılım Güncellemesi (Software Update) adımlarını takip ederek işlemi sonlandırın.

Windows Kullanıcıları için iOS 10 Güncellemesi;

 1. iPhone veya iPad’in bilgisayarınıza USB kablo aracılığı ile bağlayın.
 2. iTunes’u çalıştırın ve son sürümünü kullandığınıza emin olun.
 3. Açılan iTunes ekranında iPhone veya iPad ikonuna tıklayın.
 4. Karşınıza çıkan ekranda “bu bilgisayara” yedek al seçeneğini işaretlerin.
 5. Yedek Al butonuna tıklayın.
 6. iPhone veya iPad’iniz üzerinden Safari tarayıcınızı kullanarak https://beta.apple.com/profile adresini ziyaret edin ve Apple kimlik bilgilerini sisteme girerek Download Profile butonuna tıklayın.
 7. Son olarak Ayarlar (Settings) > Genel (General) > Yazılım Güncellemesi (Software Update) adımlarını takip ederek işlemi sonlandırın.

Yukarıdaki adımları takip ederek iOS 1o güncellemesini iPhone veya iPad‘iniz için aktif hale getirebilirsiniz.

 

Apple iOS 10 - Ekran Görüntüsü

Apple iOS 10 – Ekran Görüntüsü

iOS 10’u Destekleyen Cihazlar;

iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5, iPad, iPad Pro 12.9-inch, iPad Pro 9.7-inch, iPad Air 2, iPad Air, iPad 4th generation, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPod, iPod touch 6th generation.

iOS 10 hakkında daha detaylı bilgi almak için Apple’ın resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz; https://www.apple.com/tr/ios/ios10-preview/

Devamını Oku

Instagram

Instagram için Çoklu Hesap Yönetimi

Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram için çoklu hesap yönetimi özelliğini duyuruldu.

Eklenme Tarihi

-

Yazar:

Instagram için Çoklu Hesap Yönetimi

Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram için çoklu hesap yönetimi özelliğini duyuruldu.

Bu hafta içerisinde tüm Instagram kullanıcıları için aktif olacak özellik, hali hazırda bir çok kullanıcı için aktifleştirilmiş durumda. iOS ve Android için Instagram v7.15 ile aktif olan özelliği nasıl kullanacağımıza göz atalım.

Instagram Çoklu Hesap Yönetimi – Soru ve Cevaplar

Uygulamayı açtıktan sonra “profil” sayfanıza tıklayın ve sağ üst köşede yer alan “seçenekler” ikonuna tıklayarak “Hesap Ekle” özelliğine tıklayın.

Kaç Hesap Ekleyebilirim?
Şu anda 5 farklı Instagram hesabını ekleyerek aynı anda kontrol edebilirsiniz.

Hesaplar Arası Geçişi Nasıl Yapabilirim?
Profil ekranınıza geçiş yapın, en yukarıda kullanıcı adınızın yazılı olduğu alana tıklayın ve istediğiniz hesaba geçiş yapın.

Ekran Görüntüleri

 

Devamını Oku

Popüler Makaleler