Sosyal Medya Hesaplarımız

Pinterest

Pinterest ve Getty Images Partnerliği

En hızlı büyüyen sosyal medya sitelerinden olan Pinterest, Getty Images ile partnerlik anlaşması yaptığını duyurdu.

Eklenme Tarihi

-

Pinterest ve Getty Images Partnerliği

Sosyal medya siteleri içerisinde en hızlı büyüme kaydeden ve aldığı yeni yatırımla şirket değeri 4 milyar dolara ulaşan Pinterest, yaptığı duyuru ile Getty Images ile partnerlik anlaşması yaptığını duyurdu.

Getty Images hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse; Milyonlarca fotoğrafa, yüz binlerce fotoğrafçıya ev sahipliği yapan Getty Images büyük bir çevrimiçi topluluk. Bu site sadece fotoğraflara ev sahipliği yapmak ile kalmıyor aynı zamanda fotoğraflar ile ilgili çeşitli bilgileri barındırıyor. Bu bilgiler; Fotoğrafın kimin tarafından çekildiği, ne zaman çekildiği, nerede çekildiği ve fotoğraf ile ilgili kısa bir açıklama ile sunuluyor.

Pinterest ile Getty Images arasında yapılan bu partnerlik ile bir kullanıcı Pinterest içerisinde Getty Images görsellerinden herhangi birini kullandığı anda otomatik olarak o görsele ait tüm bilgiler sisteme girilmiş olacak. Örnek olarak aşağıdaki görsele göz atabilirsiniz;

Pinterest ve Getty Images Partnerliği

Pinterest ile Daha Çok Bilgi İçeren Pin Örneği

Pinterest Ürün Müdürü Michael Yamartino tarafından yapılan partnerlik duyurusu, Pinterest’in Getty Images arşivinden kullanılan fotoğraflar için firmaya bir ödeme yapılacağı bilgisini vermekte.

Biz VUUB olarak Pinterest’i hali hazırda kullanmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ve hergün gelişen sosyal medya sitesinin tüm kullanıcılar için büyük bir şans olduğunu düşünüyoruz. Siz de Pinterest içerisindeki yerinizi aldınız mı?

1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Yorum

Pinterest

Pinterest Yeni Özelliği Benzer Pinleri Tanıttı

Popüler sosyal medya sitesi Pinterest yaptığı duyuru ile benzer pinlemeleri devreye aldığını açıkladı.

Eklenme Tarihi

-

Yazar:

Pinterest Yeni Özelliği Benzer Pinleri Tanıttı

Aldığı yeni yatırım ile büyüme sürecine güç katan popüler sosyal medya sitesi Pinterest, yaptığı duyuru ile benzer pinlemeleri devreye aldığını açıkladı.

Pinterest’in Yazılım Mühendisi Dmitry Chechik tarafından yapılan yeni güncelleme duyurusu ile devreye sokulan “benzer pinler” Pinterest kullanıcılarının çok ilgisini çekecek.

Pinterest Yeni Özelliği Benzer Pinleri Tanıttı - Görsel 1

Pinterest ile Benzer Pinleri Oylayın!

Pinterest kullanımınız esnasında beğendiğiniz, kayıt ettiğiniz ve paylaştığınız pinleri hafızasına alan sistem, geliştirdiği algoritma ile benzer pinleri size sunuyor olacak. Örnek verecek olursak Pinterest üzerinde sosyal medya ile ilgili çeşitli bilgileri saklıyor ve paylaşıyor olduğunuzu düşünelim. Pinterest’in yeni özelliği ile ilgi alanınıza giren bu başlık altında hoşunuza gidebilecek benzer pinleride görebiliyor olacaksnız.

Şu an için bu güncelleme yavaş ilerlemekte ve kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda sürat kazanacağı bildirilmekte. Siz de Pinterest’i kullanırken “benzer pinler” ile ilgili oy kullanarak bu geri bildirimlere katkıda bulunabilirsiniz.

Beğendim ya da Beğenmedim

Yeni özelliğin karşınıza çıkması durumunda “i” harfinin üzerine tıklayarak size gösterilen benzer pini beğenebilir veya beğenmeyebilirsiniz. Bu sayede Pinterest mühendisleri algoritma üzerine daha fazla geliştirme yapabileceklerdir. Yine aynı şekilde beğenmeniz durumunda konu ile alakalı daha çok Pin sizi bekliyor olacak.

Her geçen gün büyüyen ve kullanıcılarına yeni olanaklar sunan Pinterest, bizimde favori sosyal medya araçlarımızdan biri ve VUUB.net olarak sizi de aramızda görmek istiyoruz. Pinterest üzerinden bizi takip etmek için lütfen buraya tıklayın.

Devamını Oku

Pinterest

Pinterest 70 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Paris’te bulunan Semiocast adlı sosyal medya araştırma şirketinin verdiği bilgiye göre, Pinterest 70 milyon kullanıcı barajını aştı.

Eklenme Tarihi

-

Yazar:

Pinterest 70 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Paris’te bulunan Semiocast adlı sosyal medya araştırma şirketinin verdiği bilgiye göre, Pinterest 70 milyon kullanıcı barajını aştı. Haziran 2013’ten sonra Pinterest’e kayıt olan kullanıcıların %45’i Amerika dışından.

Pinterest’in uluslararası bir sosyal medya aracı olması yolunda hızla ilerlediği bu günlerde yapılan bu araştırma ile yeri oldukça sağlamlaştı diyebiliriz. Ayrıca Semiocast adlı araştırma şirketi, 2.05 milyon kullanıcı hesabını rastgele seçti ve verilerini analiz etti, işte ortaya çıkan bazı çarpıcı sonuçlar;

    Pinterest kullanıcılarının aktiflik konusunda %79’u Amerikan kullanıcıları tarafından sağlanmakta.
    Haziran 2013 sonrasında sisteme tam tamına 1 milyon kullanıcı kayıt oldu.

Pinterest şu anda büyüme aşamasında olan bir şirket ve yeni bir reklam modeli üzerinde çalışmakta. Pilot bölge olarak Fransa seçildi ve 300 farklı blog kurucusu ile ortaklaşa girişimlerde bulunmakta. Aynı süreci geçen Mayıs ayında Ingiltere’de gerçekleştirmişlerdi. Ortaya çıkacak olan tablonun nasıl olacağını hep beraber göreceğiz fakat şu bir gerçek ki Pinterest sosyal medya‘da büyümeye ve yayılmaya devam ediyor.


Devamını Oku

Girişimcilik

Marka Yönetimi ve Pinterest

Sosyal Medya’da lider girişimlerden olan Pinterest ve Marka Yönetimine ait hazırladığımız geniş kapsamlı makale.

Eklenme Tarihi

-

Yazar:

Marka Yönetimi ve Pinterest


Yayın hayatına Mart 2010’da başlamasına rağmen Facebook ve Twitter ile kıyaslayarak yeni olduğunu söylediğimiz Pinterest bir yandan kullanıcı sayısını hızla arttırırken bir yandan da kendini yenileyip geliştiren ataklar yapıyor. Sosyal medya platformları arasında yıldızı giderek yükselen ve odak noktasına görselliği yerleştiren Pinterest’le ilgili rakamlara göre günlük ziyaretçi sayısı Temmuz 2012 itibarıyla 1.36 milyon olan bu popüler sosyal ağın kullanıcılarının yarıdan fazlası kadınlardan oluşuyor. Durum öyle gösteriyor ki Pinterest’te marka yönetimi konusu önümüzdeki günlerde daha da büyük önem kazanacak. Marka konumlandırma yapmak isteyen internet kullanıcıları için son derecede uygun bir mecra olan platformda fotoğraf paylaşımı dışında video ve infografik paylaşımı yapmak da mümkün.

Pinterest’in sistemi markaların kişi hesaplarından ayrılmasını önceleri oldukça basit bir badge (rozet) sistemiyle sağlıyordu. Platform daha sonra marka hesaplarının işletmeye özel sayfaya dönüştürülmesini sağlayan uygulamasını yayına aldı. Şimdi de birçok internet ve e-ticaret sitesine ilham veren tasarımını online alışveriş olayına daha uygun olacak şekilde geliştirmeyi sürdürüyor. Pinterest’te marka yönetimi konusunun daha dikkat çekici hale gelmesini sebeplerinden biri de şu ki platform marka ve işletmelerin web sitelerine Twitter, Facebook vb. sosyal ağ platformlarına göre 3 kat daha fazla kullanıcı yönlendiriyor. En önemli gücü görsellik olan platformda doğru bir pazarlama stratejisi ile bu gücün kullanımına yönelik çarpıcı kurgular üretilebilir ve bunlarla online geri dönüşler alınabileceği gibi sipariş hattı gibi kullanılmasıyla online satış sağlanabilir. Bu cazip pazarda etkili bir biçimde var olmak isteyen markaların stratejilerini belirledikten sonra Pinterest için sayfa optimizasyonu yapması gerekiyor. Bunun için de markaya ait Twitter sayfası ile web sitesinin linkleri eklenmeli ve marka kendini tanımlamalı.

Kullanıcılarına sosyal ağlardan veya herhangi bir web sitesinden beğendikleri içerikleri kategoriler halinde değişik panolarda paylaşma olanağı veren Pinterest’te marka yönetimi yaparken spam gibi görülmekten ve bıktırıcı bir şekilde devamlı olarak markanızı anlatmaktan kaçınmanız gerekiyor. Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi Pinterest’te de bu tutum kullanıcılar tarafından itici bulunuyor. Pinterest platformunda marka konumlandırma yaparken yüzlerce pano ve milyonlarca pin yerine yalnızca yaratıcı, paylaşılabilir ve ilgi çekici görsellerin pinlenmesi tavsiye ediliyor. Bir Pinterest hesabı açmak için fazla beklemek doğru olmayabilir, zira ortamdaki firma ve markaların sayısı süratle artıyor ve ilk kullanıcılar arasında yer almak daha çok avantaj sağlıyor.

Ürün odaklı şirketler tarafından kullanılmaya müsait bir yapısı olan Pinterest’te takipçilerinizle etkileşim altında olmanız da sağlanıyor; mevcut ve potansiyel alıcılar sizi izleyebilir, yaptığınız paylaşımları ‘like’ veya ‘repin’ edebilir ve yorum yapabilirler. Sizin de aynı şeyleri yapmanız hedef kitlenizle diyaloğa girmeniz açısından faydalı olacaktır. Pinterest’te tatil, organizasyonlar ve ev dekorasyonu gibi popüler başlıklar bulunuyor, markanızın mesajını trend başlıklardan biriyle ilişkilendirmenin de faydasını görürsünüz.

Pinterest’te yer alan bir görselin üzerine tıklayan bir kullanıcı görselin ana kaynağına yönlendiriliyor. Yani bir görseli pinlediğiniz zaman sayfanızdaki bir linki paylaşmış oluyorsunuz. Pinterest’te marka yönetimi yapmanın güzel taraflarından biri olan bu özellik sayesinde markanızın görünürlüğünü ve gelen bağlantıların sayısını arttırabilirsiniz. Kullanıcılar markanızın bütün sayfasını veya kategorilere ayırdığınız paylaşımlarınızdan onlara ilgi çekici gelenleri takip edebiliyorlar. Bu da hedef kitlenizi daha iyi gözlemlemenizi ve stratejinizi bu gözlemler doğrultusunda planlamanızı sağlayacaktır.


Devamını Oku

Popüler Makaleler