Sosyal Medya Hesaplarımız

Diğer

Olumlu Düşünce!

Hayatta bazı şeyleri değiştiremezsiniz fakat mutlu olmak ve mutlu etmek, pozitif düşünce ile sizin elinizde. Peki var mı böyle bir şey?

Berceste Arıkan

Eklenme Tarihi

-

Olumlu Düşünce!
Fotoğraf: Sam Manns - Unsplash

Pozitif (olumlu) düşünün, her şey çok güzel olsun.

Peki var mı böyle bir şey?  Evet var!

Neden iyi düşün iyi olsun demişler?

Demek ki tecrübe edilmiş, yaşanmış, onaylanmış…

Şimdi bir deneme yapalım;

Yataktan kalktınız, saat çok erken. İşe gitmek istemiyorsunuz. Yatağınız sıcacık, uykunuzu daha alamamışsınız; “bu saatte işe mi gidilir?”. Bin bir zorlukla iş yerinin kapısından girdiniz. İşinizden nefret ediyorsunuz hayat çok zor, insanlar zalim, müşteriler cahil, “aldığım paraya değer mi”, “zaten evime de uzak, bir ton yol gidiyorum” diye düşünüyorsunuz. İş yerinde yine aynı hayıflanmalar; “8 saat mesai mi olur”, “bana verilen iş çok fazla”, “bu kadar evrak arasında önümü göremiyorum”. Eve gidiyorsunuz evde eşiniz var. Ama gün çok zor geçmiş, yorulmuşsunuz. Ağzını açsa batıyor, yani yine negatif enerji yaymaya devam ediyorsunuz, yemek yap, ütü yap, üç beş kelam et. Ne yaptığınız iş verimli ne de insanlara yaydığınız enerji pozitif. Yarardan çok zararınız var dünyaya ama farkında bile değilsiniz.

Şimdi her şeye baştan başlayalım;

Sabah uyandınız saat çok erken, “güzel” diye düşünüyorsunuz çünkü erken kalkan yol alır. Ilık bir duş almak sabahları çok iyi gelir; hem mahmurluktan arınır hem daha dinç olur hem de tertemiz, mis gibi hissedersiniz. Farkında olmadan güne pozitif başladınız bile. Bu hayatta öğrendiğim en önemli şey gülümsemek. O kadar güzel ve özel bir şey ki. Öncelikle bunun için para harcamanıza gerek yok. İkincisi gülümsemek kesinlikle bulaşıcı bir eylemdir. Gülümsediğiniz zaman karşınızdaki kişi de istemsizce gülümsüyor. İnsanların yanından geçerken onlara günaydın deyip gülümseyin. Hem siz motive olacaksınız hem de çevrenizdeki insanları mutlu edecekseniz. Karşınızdaki insan kendini daha değerli hissedecek, ona değerli hissettirdiğiniz için karşılığını almanızı sağlayacak.

Olumlu Düşünce

Olumlu Düşünce

Gülümserken ayrım yapmayın. Size yol veren birine, kahve siparişi verdiğiniz garsona, köpeğini gezdiren komşunuza, iş arkadaşlarınıza, patronunuza, alışveriş yaptığınız marketteki kasiyere selam verin ve gülümseyin. En değerli aksesuar gülümsemenizdir.

Şimdi iki seçeneğiniz var; ya suratımızı asıp kendinizi ve çevrenizdekileri mutsuz edersiniz ya da güne gülümseyerek başlayıp, hayatın tadını çıkarırsınız. Hayatta bazı şeyleri değiştiremezsiniz fakat mutlu olmak ve mutlu etmek sizin elinizde…

Biraz nevreste, biraz sünceste, biraz kereste ama aslen Berceste. Uçuk kaçık deseler de yeni evli, oturaklı, kibar ve efendi. 1989 İstanbul doğumlu, “Plaza Çalışanı” her gün egzoz dumanı soluyan, evine gidip kocasına yemek hazırlayan bir hanımefendi. Yine hep beraberiz, yepyeni yazılarla çok dinamik bir dönem bizi bekliyor.

Yorum

Diğer

“Zamanım Çok, Yapacak Bir Şey Yok” Diyenlere Hobi Önerileri

Hobi önerileri için yaptığımız araştırmalar sonucunda elde ettiğimiz en tatlı ve sevimli önerileri sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Ayşe Tekin

Eklenme Tarihi

-

Yazar:

Fotoğraf: rawpixel.com - Unsplash

“Hobilerin nelerdir?” ilkokulda Türkçe kompozisyon dersi ve İngilizce derslerinin vazgeçilmez sorusuydu. Hemen hemen hepimiz spor yapmak, sinemaya gitmek, müzik dinlemek ve kitap okumak dedik ve bugünlere geldik. Modern toplumlarda bunlar hobi değil yaşam biçimi olarak kabul edilmeli ya neyse buralara girmeyelim. 🙂

Kış kapıda… Güneş yerini bulutlara bırakmaya başladı bile. Artık pencereler kapandı, kıyafetler kalınlaştı, televizyonda diziler de başladı… ama durun, bu geçen sene de böyleydi! Televizyon kanalları küsleri barıştırıp, katilleri arayadursun; bizim için bu kış geçtiğimiz senelerden daha farklı olsun. Sınırları kalın çizgiler arasına SIKIştırılmış TV programlarından bunalanlar, cep telefonu eline yapışmak üzere olanlar ve hobi edinmek isteyenler buraya. Uzun kış gecelerinde evinizden çıkmanıza bile gerek kalmadan zamanınızı değerlendirmenin birkaç keyifli yolunu bu yazımda paylaşıyorum.
 

HOBİ ÖNERİLERİ 1 – KENDİ YEMEK TARİFLERİNİ YARAT

Hobi Önerileri

Hobi Önerileri

Yemek tarifleri yıllardır aynı standartlarda devam ediyor. Bu konuda kendi devrimini yap. Tarifleri değiştir ya da içine kendi imzanı atacak baharatlar kullan ve bunları gelecek nesillere aktar. Söz uçar yazı kalır. Kendi yemek kitabını yaz!
 

HOBİ ÖNERİLERİ 2 – MERAK ETTİĞİN BİR KONUDA ARAŞTIRMA YAP

Hobi Önerileri 2

Kimse senden bilimsel bir tez beklemiyor. Yalnızca kendin için araştır ve kaydet. Hiçbir konuda uzman olmadan her konuda fikri olan insanlardan olma. Belirli bir konunun bilgesi olmak özgüvenini arttıracaktır.
 

HOBİ ÖNERİLERİ 3 – EVDE KULLANMADIĞIN EŞYALARI YENİDEN YAPILANDIR

Hobi Önerileri 3

Yıllardır giydiğin ve artık ulaşılamayan raflara atılan kotlarına eskitme yapabilir, ucuzluktan aldığın bilmem kaçıncı tshirtüne taş, süs işleyebilirsin (bu sene gerçekten çok moda). Hayır, ben uğraşamam diyorsan ihtiyaç sahipleri ile paylaşmanın hazzını hiçbir hobiden alamayacağını da hatırlatmak isterim.
 

HOBİ ÖNERİLERİ 4 – TUVALLERİ BOYA

Hobi Önerileri 4

Sanat eseri yarat demiyorum. Boya yapmak hem zihnini boşaltıyor hem de duvarlarında ya da sevdiklerinde güzel bir hatıra bırakmana sebep oluyor. Yeteneğim yok deme. Al eline fırçayı vur tuvale, bilinçaltın sana rehber olacak. Tek eleştirmen kendinsin!
 

HOBİ ÖNERİLERİ 5 – CAM YA DA AHŞAP BOYA

Hobi Önerileri 5

Mutfak dolaplarının içinde saklanan kavanozlarının artık daha şık görünmesini istersen her hangi bir yapı marketten alacağın boyalar ve yapıştırıcı desenler sana çok yardımcı olacaktır.  Hem mutfağının havası değişecek hem de yeniden kullanacağın sadece sana özel kavanozların olacak. Minik ojelerle bile harikalar yaratmak mümkün. Aynı şeyler ahşaplar içinde geçerli. İster tepsi, ister takı kutusu hayal gücünü sınırlandırma.
 

HOBİ ÖNERİLERİ 6 – GÖNÜLLÜ OLARAK ÇALIŞ

Hobi Önerileri 6

Hayatta parayla elde edilemeyecek duygular vardır. Shakespeare’in söylediği gibi “ Her şerefli insan vicdanını yitirmektense, şerefini yitirmeyi yeğler.” Vicdanının sesini dinle ve yardıma ihtiyacı olanlar için bir adım at.  İstersen bunu kendi elinin uzandığı yere kadar yap, ,istersen bu yolda derneklerle beraber yürü fakat her gün, gece başını yastığa rahat koyacağın bir günü yaşa!
 

HOBİ ÖNERİLERİ 7 – EBRU SANATINA YOĞUNLAŞ

Hobi Önerileri 7

Ebru, yoğunlaştırılmış su üzerine yapılan desenlerin kağıda geçirilmesiyle yapılan süsleme sanatıdır. El emeğinle ortaya çıkaracağın tabloları evinin duvarlarına asabilir, belki de kendine bir sergi açabilirsin.
 

HOBİ ÖNERİLERİ 8 – KENDİ MUM VE SABUNLARINI KENDİN YAP

Hobi Önerileri 8

İnternette bir-iki video izleyerek öğrenebilirsin. Kendi zevkine ve evinin dekoruna uygun, hiç kimsede olmayan objelerle kendini şımartıp, misafirlerini şaşırtabilirsin. Doğanın sana armağanlarını da göz ardı etme. Küçük bir tavsiye; dekorasyonuna kozalak ekle J
 

HOBİ ÖNERİLERİ 9 – NET YAZARLIĞI YAP

 
https://vuub.net/aramiza-katil/ bu linke tıklayarak yazdığın makaleleri gönder. Yazılarını herkesle paylaş. Unutma bilgi paylaşıldıkça çoğalır.

Devamını Oku

Diğer

Babalar Günü için Hediye Fikirleri

15 Haziran Pazar günü kutlayacağımız Babalar Günü için birbirinden güzel ve ilginç hediye fikirleri ile babalar gününü en güzel şekilde kutlayın.

Ayça Diril

Eklenme Tarihi

-

Yazar:

Aslında pekte önemsenmeyen bir gün Babalar Günü. Babası önemsenmeyince çocuklar niye önemsesin diye düşünen bir kısım ve o önemsemese de ben babama hediyemi alırım diyen bir kısım arasında gidip gelmişizdir ergenlikten başlayıp şu zamana kadar. Babasını kaybetmiş olanların kıskanma günüdür aslında o gün. Kimseye anlatamayacağın, söylemeye utanacağın bir hasetle seyredersin babasına sarılan insanları. Keşke olsaydı da hediye alsaydım ya da olsaydı da gene önemsemeseydi aldığım hediyeyi diyeceğin gündür o gün. Hemen hemen her kızın ilk aşkıdır babası ve her erkeğin ilk kahramanıdır. Hiç bitmeyen aşkın tanımıdır aslında baba bir kadının hayatında. Kızdığında ona benzemeyenini bulursun, sırf seni sevmiyorum ben demenin başka bir yoludur. Çok acı bir intikam şeklidir kimilerine göre. Artık kahramanlarını başkalarından seçen erkek çocuklarının büyüdüğünün işaretidir bu babalarına göre. Babasız büyüyen çocukların, babalarını hatırladıkları gündür babalar günü. Her baba hatırlanmalı böyle bir günde, ama iyi ama kötü ama yanlış insan olsun baba babadır der büyüklerimiz. Hatta “küreğin ucunda bok olsa banıcan, o senin baban!” diye bir tabir vardır kimileri arasında.. Keşke demeden önce sarılın ve kucaklayın babalarınızı. Seni seviyorum deyin. Ufak ta olsa bir paket uzatın. İster ne gerek vardı desin ister beğenmesin. Siz alın..

Not: 15 Haziran Pazar gününün Babalar Günü olduğunu bir kez daha hatırlatalım. (:
 

Babalar Günü için Hediye Fikirleri

 

Fotoğraflı ve Mesajlı Beyaz Kupa

Fotoğraflı ve Mesajlı Beyaz Kupa

Fotoğraflı ve Mesajlı Beyaz Kupa

Çok çay ve kahve içen babalar için ideal bir hediye. Göndereceğiniz resim ve istediğiniz yazı, arka tarafına da istediğiniz bir mesajı basıyorlar.

Yaz için ideal T-Shirt

Yaz için ideal T-Shirt

Yaz için ideal T-Shirt

Hem esprili, hem de babanızı şımartabileceğiniz bir t-shirt. Her bedeni mevcut ve fiyatı da gayet uygun.

Kadife Kutusunda Babaya Özel Fotoğraflı Plaket

Kadife Kutusunda Babaya Özel Fotoğraflı Plaket

Kadife Kutusunda Babaya Özel Fotoğraflı Plaket

İşyerinde her zaman masasında durabilecek, kırmızı renk kadife kutunun içinde duran bir plaket. Sizin göndereceğiniz fotoğraf ve sizin belirlediğiniz yazılarla babanızı mutlu edebilirsiniz.

Mat Metal Köstekli Cep Saati

Mat Metal Köstekli Cep Saati

Mat Metal Köstekli Cep Saati

Eski zamanlarına düşkün bir babanız varsa bu saat tam ona göre. Cep saati üzerine gene sizin belirlediğiniz 20 harfi geçmeyen mesajınızı yazdırabilirsiniz. Ömür boyunca saklanıcak ve kullanışlı bir hediye.

Kişiye Özel Erkek Çorabı

Kişiye Özel Erkek Çorabı

Kişiye Özel Erkek Çorabı

Giyimine özen gösteren babalar için ideal. Bir pakette 12 adet bulunuyor ve dikişssiz. Ayrıca anti-bakteriyel ve parfümlü.

Mangal Önlüğü

Mangal Önlüğü

Mangal Önlüğü

Her babanın hayalidir mangalı bir kerede yakmak. Çoğu zaman gerçekleşmeyen bu hayalin bile bir hediyesi olmalı. İsterseniz aşçı şapkalarından alıp takım olarakta verebilirsiniz.

Chivas Regal Şişe Abajur

Chivas Regal Şişe Abajur

Chivas Regal Şişe Abajur

Gerçekten geri dönüşüm projesi içinde en faydalı ürünlerden biri. Özel olarak yapılmış bu ürünler babanızın başucu için harika bir hediye.

İsme Özel Sigaralık – Metal Sigara Tabakası

İsme Özel Sigaralık - Metal Sigara Tabakası

İsme Özel Sigaralık – Metal Sigara Tabakası

Sigara içmemesi gereken ama içen bir babanız varsa işte ideal hediye. 18 uzun sigara almakta ve 16 harfi geçmeyecek bir yazı yazdırabiliyorsunuz.

İsme Özel Balmain Kalem Seti

İsme Özel Balmain Kalem Seti

İsme Özel Balmain Kalem Seti

Krem bir deri kılıf içinde, parlak krom toka ve boğumlu, deri dikişli roller ve tükenmez kalem seti.16 harfe kadar dilediğinizi yazdırabiliyorsunuz.

Kişiye Özel Gümüş Kol Düğmesi ve Kravat İğnesi

Kişiye Özel Gümüş Kol Düğmesi ve Kravat İğnesi

Kişiye Özel Gümüş Kol Düğmesi ve Kravat İğnesi

Giyimine özen gösteren babalar için. 925 ayar gümüşten yapılmış bu sete isim ve soyisimin başharflerini yazdırabilirsiniz.

D’S Damat Babalar Günü Seti

D’S Damat Babalar Günü Seti

D’S Damat Babalar Günü Seti

Çeşitli renk ve desen seçeneği ile aradığınız tarzda gömlek ve kravat bulabileceğiniz bu setin içerisinde cüzdan, kol düğmesi, kravat ve erkek gömleği bulunmakta. Benim babam en şık olmalı diyenlere..

Devamını Oku

Diğer

Milletimizin Başı Sağolsun

Manisa’nın Soma İlçesi’ndeki kömür madeninde yaşanan facia nedeniyle sitemizin yayınladığı başsağlığı mesajı.

Eklenme Tarihi

-

Yazar:

Milletimizin Başı Sağolsun

Manisa’nın Soma İlçesi’ndeki kömür madeninde trafo patlaması nedeniyle çıkan yangın sonrasında hayatını kaybeden emekçilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilerken yaralı olan emekçilerimize acil şifalar diliyoruz.

Dileriz ki bu facianın tüm sorumluları tek tek yargı önüne çıkartılır ve bu acı trajedinin yaşanmasına neden olan “herkes” en büyük cezalara çarptırılır.

Devamını Oku

Popüler Makaleler